LRT portalas vaikams

http://www.lrt.lt/vaikams


Ar jūsų vaikas hiperaktyvus?

Atlikite šį mini testą ir sužinosite, ar jūsų judrus mažylis – sveikai aktyvus, ar, deja, hiperaktyvus. Testas panašus į žaidimą „surask 5 skirtumus“.

Plačiau >>

 

„Supertyrinėtojai. Pirmieji žingsniai sąmoningo interneto naudojimo link“

Leidinys priešmokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams.

Vieną rytą Ema aptinka kompiuteryje naują žaidimą. Kelis sykius spragtelėjusi pele pamato Smalsutį. Jis padeda pažinti pasaulį kompiuteryje ir už jo ribų. Tapti supertyrinėtoju nelengva, tačiau įdomu!

Pasaka apie supertyrinėtojus yra Nacionalinės švietimo agentūros ir Nacionalinės medijų tarybos paruošto paketo „Naršymas internete – pirmieji žingsniai sąmoningo interneto naudojimo link“ dalis. Juo siekiama padėti tėvams ir mokytojams suteikti vaikams smalsaus ir kritiško požiūrio į internetą pagrindus.

Prie pasakos pridedamas mokytojams skirtas vadovas su pokalbių, žaidimų bei veiklos pasiūlymais, kurie papildo šią knygelę. Vadove taip pat pateikiamos idėjos ir pasiūlymai, kaip dirbti kompiuteriu, praktiniai patarimai suaugusiesiems dėl interneto panaudojimo ir pasiūlymai, kaip tėveliai ir vaikai gali savarankiškai dirbti namie. Paketas buvo paruoštas remiantis ES projekto „Jaunasis internetas“ medžiaga. Originalų leidinį galite rasti Švedijos nacionalinės medijų tarybos tinklalapyje www.statensmedierad.se.

Leidinio autorė - Åsa Kronkvist, ikimokyklinio ugdymo pedagogė ir 1–7 klasių mokytoja. Ji dirba informacinių technologijų dėstytoja Kristianstado aukštojoje mokykloje ir nemažai metų rašė apie kompiuterių panaudojimą ugdymo procese.

Perskaitykite pasaką kartu su savo vaikais ir aptarkite Emos ir Smalsučio atradimus. O aptarę - išsispausdinkite, nusispalvinkite diplomą, įrašykite jame savo vardą.

Sveikiname tapus Supertyrinėtojais! 

Parsisiųsti pasaką.

Parsisiųsti medžiagą ugdytojui.

Parsisiųsti diplomą.


Veido išraiškos eksperimentas 

https://www.youtube.com/watch?v=Btg9PiT0sZg    


Pediatrė apie autizmo priežastis: įtakos gali turėti ir poros amžiaus skirtumas, ir tėvo intelektas

https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/42/245754/pediatre-apie-autizmo-priezastis-itakos-gali-tureti-ir-poros-amziaus-skirtumas-ir-tevo-intelektas?fbclid=IwAR2J3cDFUlZ1JZo9-oWJjTGDp7-Wd--Hkb8by279M__ql9KJBK0-93qajgs#.XG2Z2HGDzIA.facebook

Sukurta su „Mozello“ - lengviausia svetainių kūrimo priemone.

 .